Gatunki rzepaku stosowane do produkcji oleju Rapso® pochodzą z pól starannie wyselekcjonowanych, austriackich gospodarstw.

Uprawa nasion podlega ścisłej kontroli i jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Zebrane plony są transportowane do młynu olejowego w malowniczej miejscowości Aschach nad Dunajem, gdzie odbywa się cały proces produkcji. Zanim jednak plony zostaną przekierowane do dalszych etapów obróbki, są starannie selekcjonowane, oczyszczane oraz suszone w celu dopuszczenia do wykorzystania tylko najlepszych nasion.

Jakość krok po kroku

rolnik sprawdza jakość rzepaku na poluKażdy etap produkcji jest ściśle nadzorowany przez doświadczonych specjalistów o wysokich kwalifikacjach. Podczas inspekcji zwraca się uwagę na prawidłowość działania maszyn, a półprodukty poddaje się badaniom na każdym etapie w celu jak najwcześniejszego wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Na tym jednak nie kończy się dbałość o szczegóły. Gotowy olej Rapso® składowany jest w nowoczesnych zbiornikach wykonanych ze stali szlachetnej, która zapobiega utlenianiu się produktu i chroni go przed wpływem wszelkich czynników środowiskowych. Kolejny etap, który świadczy o wysokiej jakość oleju Rapso® to przelewanie go do opakowań użytkowych. Odbywa się on w systemie zamkniętym. Olej trafia do szklanych butelek wykonanych z ciemnego szkła, które pomagają w zachowaniu najlepszych właściwości produktu. Dystrybucja oleju Rapso® przeprowadzona jest z wykorzystaniem nowoczesnej logistyki, która jest w pełni przyjazna dla środowiska. Rapso®, jako jeden z niewielu produktów, może pochwalić się własną bocznicą kolejową, przyśpieszającą proces dostawy.

Dowody najwyższej jakości

próbki rzepaku poddawane analizie w laboratoriumWysokiej klasy produkcja oleju Rapso® – poczynając od upraw, a kończąc na transporcie – skutkująca jego najwyższą jakością, niejednokrotnie została doceniona zarówno przez klientów jak i specjalistów do spraw jej kontroli. Certyfikat badania jakości nadany przez AgroVet Gmbh potwierdza w odniesieniu do każdego zbioru, że olej Rapso odpowiada ustawowym uregulowaniom dotyczącym wyrobów wolnych od manipulacji genetycznych. Co więcej w 2015 roku olej Rapso® został wyróżniony w dwóch prestiżowych konkursach w kategoriach „Oleje”. Pierwszy z nich to „Złoty Paragon”, w którym decydujący głos mają czytelnicy – a więc i konsumenci – magazynu „Hurt&Detal”. Drugi konkurs to „Przeboje FMCG” i w jego przypadku wybór należy do detalistów. W latach wcześniejszych olej Rapso® otrzymywał także między innymi tytuły Odkrycia Roku, Lauru Konsumenta.